EVRENSEL SORUŞTURMA TABLOSU 29.11.2018 3189 Kez Okundu

 

MADDİ KAYNAKLARIMIZ/GELİR KAYNAKLARIMIZ/TİCARET YAPMA VE TİCARİ GİRİŞİMDE BULUNMA HAKKIMIZ/ AKLIMIZI KULLANMA 

&

ZEKÂMIZI GELİŞTİRME YETENEĞİMİZ TAHRİP EDİLMİŞ VE YOK EDİLMİŞTİR

 

BU NEDENLE “ EVRENSEL İNSAN HAKLARI MAHKEMESİ “ KURULMUŞTUR

 

GÜLTEKİN TARAFINDAN AŞAĞIDAKİ EVRENSEL SORUŞTURMA TABLOSU HAZIRLANMIŞTIR

 

 

 

Fesat Karıştırdığı İhale vb; Usulsüz Yaptığı Kamu Harcaması, Özelleştirme Uygulaması, Kamu Bankalarından Haksız/Teminatsız Kredi Sağlama/ Bakanlık Fonlarında Kendine ya da Başkalarına Para Aktarma vd/ Alınan Yurtdışı Kredilerde Usulsüzlüğe Karışıp Karışmadığı ? Vergi Borcunu Sildiği Kuruluş Var mı ? Varsa Hangi Firmaların Kaç Yıllık Vergi Borcunu Sildi ? Karşılığında Açıktan Maddi Menfaat Sağladı mı ? İhalesiz Doğrudan Kamu Alımı Yaptı mı? Yaptıysa Alınan Kalem ve Hizmetler Gerçekte Mevcut mu ve Rayiç Bedelleri Doğru mu? Doğru değilse beher kalemin rayiç birim fiyatından % kaç yüksek? Bazı Kamu Kurumlarına Sağlanan Bütçelerde Anormallik Var Mı?

Yolsuzluğu Kimlerle Müşterek Yaptığı  (Tüzel / Gerçek Kişiler ?)

Eğer Tüzel Kişiyse Firmaların Hissedarları/ Yön. Kur. Üyeleri Kimlerdir ?

Bu Kişilerle Olan Bağı Nedir ?

Aynı Kişilerle Kaç Kez Yolsuzluk Yaptığı ? İşbirliği Yaptığı Kişilerin Daha Önce İşlediği Başka Suçlar/ Usulsüzlükler/ Yolsuzluklar Var mı ? Bu kişiler ne tür bir işle iştigal ediyorlar ? Müteahhit/ Gayrimenkul Yatırımcıları mıdır/ Medya Kuruluşu mudur (Gazete – TV- Dergi vb) ? Değilse Belirtiniz? Bu kişiler ile Sözkonusu Bakan/Milletvekili/

Başbakan/ Parti İl yada İlçe Başkanları  Cumhurbaşkanı/ bir örgüt/ çete/ suç örgütü gibi mi hareket ediyorlar?

Aldığı Rüşvet/ Zimmetine Geçirdiği Kara Para Tutarı / Mülk/ Arsa/ Otomobil/ Diğer Menfaatler (Ailesinde, Çocuklarında, Eşinde, Arkadaşlarında/ Bağlı Olduğu Gizli ya da Kanuni Örgüt ’te/ Tarikat’ta/ Vakıf’ ta/ Firma’da /Holding’te Aniden Göze Çarpan Değişiklikler Nelerdir ? Bunların Bankalardaki para miktarlarında anormal artışlar var mı ve Para Hareketleri Yurt İçinde Nerelere Yapılmış Yurtdışında nerelere Yapılmış? Malta/Panama/ Belarus/ Dubai/ABD/ İsviçre/ Katar vb ülkelere yapılmış mı ?

Sözkonusu Yolsuzluğu Hangi Kişi/ Kamu Kuruluşu/Sivil Toplum Kuruluşu Tespit Etti Ve İlgili Olarak Adli Soruşturma Açıldı mı

Açıldıysa Hangi Aşamada ? Üstü Örtülen Soruşturma/ Dava Var mı ? Varsa Neden ? Nedeni  Siyasi Baskı mı?

(Açılmadıysa Nedeni?)

Yolsuzluğu/Usulsüz Harcama ya da Satın alma vb’ni tespit eden Kişi ve Kuruluşa, STO’ne, Meslek Odasına  Siyasi /Cebri/ Harici Baskı/Sindirme / Tehdit/ Sürgün vb eylem oldu mu? Ya da Sessiz Kalması için Rüşvet Teklif Edildi mi/ Verildi mi/ Konut-Araba-Villa-Haksız Terfi Yükseltme/ İmtiyaz Sağlanmış mı?

Türkiye’deki 30 Milyon Vergi Mükellefinin Toplam Maddi Zararı ve Genel Gelir Seviyesinde % Olarak Azalma Oranı/ Ruhsal Durumunda Meydana Gelen Huzursuzluk Derecesi/ Sözkonusu Yolsuzluğa Gösterdiği Tepki Türleri/ Toplumun Genelinde Adalete Güven Derecesinde Azalma Var mı (Varsa Yapılmış Anket Sonuçları Nelerdir?) / Toplum Bilimcileri –Psikologlar-Psikiyatristlerin Görüşleri Alındı mı ve Onların Çözüm Önerileri Nelerdir? Toplum ve Bireylerin Zekaları Körleştirilmeye mi çalışılmaktadır ? Ülke Genelinde Halk Ayaklanması/ Anarşi vb olması Olasılığı % kaçtır? Yolsuzluklar Özel Sektör Firmalarını ve Kamu Çalışanlarını da Olumsuz Etkilemiş midir ? Ekonomik Kriz Riski Var mıdır ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sizde Görüşlerinizi Bildirin

Yorumlar

Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı !