Kalekim, Balıkesir´e 7.Fabrikasını Kurdu (35 Milyon TL) 1.3.2019 7654 Kez Okundu

 

  

 

Kalekim, Balıkesir´e 7. Fabrikasını Kurdu (35 Milyon TL)

 

Kale Grubu Şirketleri’nin Kurucusu Sn. Dr. İbrahim Bodur tarafından 1973 yılında kuruldu ve seramik yapıştırıcıları ve derz dolguları üretimine başladı, bugün, faaliyetlerine inşaat sektörünün her türlü yapı kimyasallarını üreterek devam etmektedir. Kalekim A.Ş, 1968 yılında kurulan ve Kale Grubu’nun sıva ve boya sektöründeki lider kuruluşlarından Kaleterasit A.Ş. ile 2003 yılında birleşme kararı aldı.


Bu birleşmeden sonra Kaleterasit markalı dekoratif hazır renkli sıvalar ve Kalecolor markalı iç ve dış cephe boyaları Kalekim A.Ş. ürün gamına katıldı. 2010 yılında gerçekleştirilen kurumsal kimlik yenilenmesi çerçevesinde iç ve dış cephe boyaları ile dekoratif dış cephe sıvalarında yeni markası Kale olmuştur.

 

Kalekim, 2004 yılında İş ortakları Dow Chemical ve Mardav A.Ş. ile birlikte Blue’Safe Mavi Kale markasıyla ısı yalıtım sektörüne adım atmıştır.

 

Büyüyen ısı yalıtımı sektörüyle birlikte Kalekim, 2010 yılında Rockwool ile işbirliği yaparak ürün gamına taşyününü eklemiştir. Ürün gamına EPS’ninde katılmasıyla bu iki ürünü Kale Mantolama Sistemleri markası altında pazara sunmaya başlamıştır. Kalekim, su izolasyonu ürünlerinde gerçekleştirdiği önemli atılım ile bu sektörde de pazar liderliğini hedeflemektedir. İç ve dış cephe boyaları ile dekoratif dış cephe sıvalarının markası Kale ise Türkiye’de sektörün ilk 5 markası arasında yer almaktadır. 


Kalekim, İstanbul, Isparta, Mersin ve Yozgat, Erzurum ve Mardin Tesisleri’nde üretim faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Bugün Kalekim; seramik yapıştırıcıları, derz dolguları, su ve ısı yalıtım malzemeleri, mastikler, köpükler, yüzey hazırlık malzemeleri, seramik temizlik ve bakım malzemeleri, iç ve dış cephe boyaları ve dekoratif dış cephe sıvaları üretmektedir.


Yıllık toplam 700 bin ton yapı kimyasalı üretim kapasitesine sahip olan Kalekim, İstanbul’da bulunan Kaleterasit işletmesinde ise yılda 60 bin ton boya ve 40 bin ton sıva üretebilmektedir.

KALE GRUBU’NUN YAPI KİMYASALLARI SEKTÖRÜNDEKİ ŞİRKETİ KALEKİM, BALIKESİR’DE 35 MİLYON LİRA YATIRIMLA KURDUĞU 7. FABRİKASINI AÇTI ( 26.7.2018 )

Türkiye’nin öncü sanayi kuruluşlarından Kale Grubu, 61. kuruluş yıl dönümü programları kapsamında, yüzde 50’nin üzerindeki pazar payıyla yapı kimyasalları sektöründeki lider şirketi Kalekim’in Balıkesir fabrikasının açılışını yaptı.

Kalekim´in yeni fabrikası, İzmir ve İstanbul aksında kalan ve yakın zamanda pek çok ulaşım yatırımıyla birbirine entegre olacak "altın çember" denilen bölgenin kalbinde yer alan Balıkesir’de bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacak.

Türkiye’de 45 yıllık geçmişiyle bulunduğu coğrafyada zirveye çıkmayı başarmış bir Türk şirketi olan Kalekim’in 35 milyon lira yatırımla kurduğu 7. fabrikası, toplam 100 milyon lira ciro hedefiyle üretim yapacak.

İstanbul, Isparta, Mersin, Yozgat, Erzurum ve Mardin olmak üzere 6 ilde yer alan fabrikalarına Balıkesir’i de katan Kalekim, 7 ilde 7 coğrafi bölgeye hizmet verecek. 

Kalekim’in faaliyet gösterdiği tüm iş kollarında üretim yapabilecek kapasitesiyle, 51 bin metrekare saha, 25 bin metrekare kapalı alan büyüklüğüne sahip fabrikada, her türlü yapı kimyasallarını kapsayan seramik yapıştırıcıları, derz dolguları, su ve ısı yalıtım malzemeleri, iç ve dış cephe boyaları, dekoratif boya ve sıvaları en yeni teknolojiyle üretilecek.

Kale Grubu, bu yatırımla eş zamanlı olarak bütün boya ürünlerini Bi’Boya markası altında toplayıp pek çok yenilik getiren dijital uygulamalarını da hayata geçirecek.

Kalekim, yakın gelecekte Cezayir’e de yatırım yapmayı planlıyor.

Kaynaklar

(1)  http://balikesir.com/Haberler/HaberDetay.asp?id=35924  (26.7.2018)

(2)  http://kalekim.com/indexdetail.asp?PageID=1

(3)  Dünya Gazetesi – 28 Şubat 2018

       (4) https://bi-ozet.com/2017/02/17/kalekimden-her-yapiya-ozel-ideal-cozum-1054-technoflex/

 

 

 

Kalekim’in, geniş bir uygulama alanı için sunduğu yüksek performanslı 1054 Technoflex; iç ve dış mekanlarda, seramik, doğal taş, traverten, dekoratif tuğla, granit, porselen seramik, klinker, kotto gibi kaplama malzemelerinin beton, sıva, şap gibi yüzeyler üzerine uygulanmasında, ideal bir yapıştırma harcı olarak kullanılıyor.

 

1054 Tecnoflex ayrıca, eski seramik, granit üzerine seramik kaplamada, alçı, boya gibi zorlu yüzeyler üzerine seramik uygulamalarında, havuz su deposu gibi ıslak hacimli mekanlarda, soğuk hava depoları, şoklama tesisleri, fırınların dış cepheleri, alttan ısıtmalı sistemler gibi ısı değişimlerinin olduğu mekanlarda, teraslarda ve balkon uygulamalarında, yoğun yaya ve yük trafiğinin olduğu alışveriş-iş merkezleri, hastane, okul gibi yapılarda da özellikle tercih ediliyor.

 

Sizde Görüşlerinizi Bildirin

Yorumlar

Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı !