Mersin´de Hortum Seraları Yerle Bir Etti 4.2.2019 4073 Kez Okundu

 

MERSİN’DE HORTUM SERALAR YERLE BİR OLDU

 

Antalya´nın ardından Mersin de hortumdan etkilendi. Anamur ilçesinde ağaçları deviren hortum tarım arazileri ve seralarda hasara yol açtı. Hortum ve sonrasında yaşanan sağanak yağmurla birlikte seralar yerle bir oldu.

 

Bölgedeki tarım ve hayvancılık olumsuz etkilenirken, hortum muz ve çilek seralarını vurdu, kümes hayvanlarını telef etti. Denizden geldiği görülen ve tarım arazilerinde büyük zarara yol açan hortum nedeni ile ağaçlar devrildi, muz ve çilek seralarında büyük maddi hasar meydana geldi. Birçok kümes hayvanını da telef eden hortumu gören vatandaşlar ve üreticiler "Naylonlar bir anda havada dönmeye başladı. Seralarımız yerle bir oldu" dedi.

  

 

Mersin´in Erdemli ilçesinde etkili olan hortumun faturası ağır olurken, bölgedeki birçok ev ile çok sayıda serada büyük hasar oluştu

Mersin´in Erdemli ilçesinde dün akşam saatlerinde etkili olan hortumun bilançosu da ağır oldu. Hortumun geçtiği bölgelerdeki 35 ev ile çok sayıda serada büyük hasar meydana geldi. İlçe merkezi ve eski sahil beldesi Limonlu´da etkili olan hortum, bir evin çatısını aldı, camlarını kırdı. Bir başka evin ise duvarlarını göçürdü.

 

 

Hortumla birlikte patlayan camların altında kalmaktan son anda kurtulduğunu belirten bir ev hanımı, "Mantı yapıyordum, 2 dakika önce hasta anneme bakmak için diğer odaya geçmiştim. Birden bir ses koptu, çatılar, pencereler yerle bir oldu. Ocakta yanıyordu, bir yangın olur diye bağırıp yardım istedim. Komşular yetişti. Çok korktum, bu odaya geçemedim. Ben 2 dakika önce diğer odaya gitmeseydim parçalanmış olabilirdim" dedi.

 

Kaldığı evin duvarı göçen bir kişi ise önce parçaların düştüğünü, sonra da duvarın tamamen göçtüğünü belirterek, korkuyla 2 çocuğu ve eşiyle içeriye kaçtıklarını anlattı.

 

 

 

Kaynaklar:

(1)   https://www.memurlar.net/haber/805057/mersin-i-de-hortum-vurdu.html

(2)   http://www.hurriyet.com.tr/gundem/mersinde-hortumun-bilancosu-agir-41101089

 

 

Sizde Görüşlerinizi Bildirin

Yorumlar

Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı !