OYUNCU DENİZ ÇAKIR´A TAKİPSİZLİK 29.1.2019 17050 Kez Okundu

OYUNCU DENİZ ÇAKIR´A TAKİPSİZLİK
Keriman Halis
Keriman Halis

 

 

 

OYUNCU DENİZ ÇAKIR´A, HALKI BİLİNÇLENDİRMEYE

 TEŞVİK SORUŞTURMASINDA TAKİPSİZLİK KARARI VERİLDİ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 Oyuncu Deniz Çakır´a, halkı bilinçlendirmeye teşvik suçlamalarına takipsizlik verildi.

AKP’nin kiralık başörtülü kızlarının kasıtlı olarak bir AVM´de oyuncu Deniz Çakır’ı taciz etmesi üzerine, oyuncu Deniz Çakırın nefsi müdafa ile tepki göstermesi üzerine tacizcilerin şikayeti ile başlatılan soruşturma kapsamında savcıya ifade veren oyuncu Deniz Çakır, ifadesinin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Suçlamalar benim bugüne kadarki duruşuma ters ve hiç yakışık almıyor. Bir sanatçı bir kadını ´başörtülü, başörtüsüz´ diye ayırmaz" demişti.

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Murat Çağlak tarafından ifadesi alınan Deniz Çakır ifadesinde, olay günü saat 19.00 sıralarında bir doğum günü kutlaması için arkadaşlarıyla beraber bir kafeye gittiklerini söyledi. Bir süre sonra iki başörtülü kadının gelerek yan masalarına oturduğunu söyleyen Çakır´ın, "Bu kadınların bakışı ve hareketleri beni yargılar ve taciz eder şekildeydi. Ben yaptığım iş gereği insanların bana bakmasına alışkın olmama rağmen bu iki kadının davranışları sıradışı olduğu için rahatsız olmuştum. Sonra bu iki kadının arkadaşları da gelince bizden rahatsız olduklarını hissettirip arka masaya geçmeleri ve bana aynı şekilde bakmaları üzerine ben de ´Ne oluyor´ der gibi onlara baktım. Bu şekilde böyle bir gerginlik oldu. Ancak sonrasında olayı önemsemeyip, masamıza döndük" dediği kaydedildi.

 

 

 

 

 

  

 

 

Doğum günü kutlaması esnasında fotoğraf çektiklerini belirten Çakır´ın, "Sohbet ettik. Fotoğraf çekilme esnasında arkadaki kadın grubu kendilerinin fotoğrafını çektiğimizi düşünerek, ´Bizi mi çekiyorsunuz´ dediler. Biz de kendilerini çekmediğimizi söyledik. Hatta arkadaşım Hande Canar telefonu götürerek kendilerine gösterdi. Fotoğraflarının olmadığını görünce ikna oldular. Bir süre her iki masadaki kişiler kendi eğlencesine devam etti. Bu arada kafenin garsonlarından birine kendi fotoğraflarının alındığını söylemişler. Garson gelip bize söylediğinde almadığımız konusunda bilgi verdik" dediği ifade edildi.

 

 

 

Söz konusu kadınların fotoğraflarının çekildiği ısrarlarının sürdüğünü anlatan Deniz Çakır´ın, "Kadınların ısrarla fotoğraflarını aldığımızı söylemeleri nedeniyle telefonu hızlıca masaya koyduğumda camı kırıldı. Telefon evde. Size bugün ulaştıracağım. Sonrasında konu kapandı. Yarım saat sakin oturduktan sonra ayrıldım. Ayrılırken herhangi bir tartışma ya da olay çıkmadı. Ben kesinlikle anlattıklarım dışında kafeye girerken bu kadınlara bakarak alay eder tarzda euzü besmele çekip jest ve mimik hareketi yapmadım. Zaten bu kadınlar benden sonra kafeye geldiler. Yine bu kadınlara bağırarak ´Ben Atatürkçü´yüm, burası Atatürk Türkiye´si Arabistan değil. Siz Arabistan´a İran´a gideceksiniz´ şeklinde herhangi bir cümle kullanmadım. Tüm hayatım boyunca ayrımcılık yapılmasına karşı durmuş bayanlar ile ilgili sosyal destek projelerinde yer almış bir insanım. Böyle bir konudan dolayı ifade vermek zorunda bırakıldığım için çok üzgünüm" dediği öğrenildi.

 

 

Çakır´ın "Olayın 30 Aralık 2018 tarihinde olmasına rağmen 4 Ocak 2019 tarihinde dilekçe verilmesi, kafeden ayrılırken herhangi bir tartışma ortamının olmaması ve olayın orada bitmiş olması hususlarını düşündüğümde müştekilerin iyi niyetli olmadıkları kanaatindeyim. Arabistan kelimesinin geçtiği tek cümle kendi masamdaki arkadaşlarımın duyabileceği şekilde, içkili bir mekanda içtiğim içkiye, çektiğim fotoğrafa karışılıyor, yargılanarak bakılıyor, ´Burası Arabistan mı? Atatürk Türkiye´si´ şeklinde söyledim. Ancak bu söylemi mi kesinlikle karşı tarafın duyacağı ses tonuyla ya da onlara hitaben söylemedim. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmem" dediği kaydedildi.

 

 

Kaynaklar :
https://www.ntv.com.tr/yasam/deniz-cakira-takipsizlik-karari,qeqqPYOjb0G0s-bvwcE4Hg

https://clip777.online/tr/video/ece-erken-garson-deniz-%C3%A7ak%C4%B1r-hakl%C4%B1-dedi-SFlKWURtT1FBX1VfX19fczEy

https://clip777.online/tr/video/deniz-çakır-suskunluğunu-bozdu-gel-konuşalım-308-bölüm

https://clip777.online/tr/video/deniz-çakır-ın-hakaretine-uğrayan-başörtülü-kadınlar-konuştu

Çiğdem Toker -Sözcü Gazetesi


Sizde Görüşlerinizi Bildirin

Yorumlar

Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı !