Portonovi Luxury Resort by GMW Mimarlık-Azmont Inv 14.2.2019 30353 Kez Okundu

Portonovi Luxury Resort by GMW Mimarlık-Azmont Inv
Gülden Kutluoğlu
Gülden Kutluoğlu

 

Avrupa’nın en genç ülkesi Karadağ Türklere vize uygulamayan ülkelerden biri, mülk edinme kolaylığından düşük vergi oranlarına kadar birçok kolaylık sağlanıyor. Akdeniz ve Balkan kültürlerinin buluştuğu Karadağ, 2016 senesinde 2,5 milyon turist aldı. Her yıl turist sayısı istikrarlı olarak %3 ila %5 arası artan ülkede Kotor, Tivat, HerzogNovi ve Budva  sahillerinde özellikle turizm ve servis sektörü bu fırsatı değerlendirecek yatırımcılar arıyor. Osmanlı’nın iz bıraktığı bu coğrafya’da Türkler çok seviliyor. (https://www.ensonhaber.com/galeri/avrupanin-en-genc-ulkesi-karadag#2)

 

 

 

 
Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Ahmet Erentok’un yürüttüğü Azmont Investments, Karadağ’da 800 milyon Euro’luk karma turizm projesi Portonovi Resort’u 2019’un Haziran ayında tamamlıyor. 2 kilometrelik sahil şeridine sahip 260 dönümde eski bir deniz üssü arazisinde üzerine kurulan tesis, Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Kotor Bölgesi’ne bakan Boka Koyu’nda yer alıyor

Vnukovo, Kahire, Üsküp, Medine, Riyad ve Kuveyt’e kadar uzanan bir dizi ödüllü uluslararası havalimanı terminal projesi ile sektörün önde gelen İstanbul merkezli mimari tasarım & uygulama ofisi GMW MIMARLIK (GMWM), Azmont Investments tarafından Karadağ, Herceg Novi’de hayata geçirilen “Portonovi Luxury Resort” projesinin tasarım yönetimini üstlendi. 
 

 
 Kaynaklar:

·         http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/karadagda-sahile-800-milyon-euro-yatiriyor-41112426

·         https://www.emlakrotasi.com.tr/baklanlarda-turk-imzasi-portonovi-luxury-resort/

·         https://www.total-montenegro-news.com/business/496-construction-begins-of-one-only-at-portonovi-kumbor

·         https://www.ensonhaber.com/galeri/avrupanin-en-genc-ulkesi-karadag#2

·         http://azmont.com/en/portonovi-opening-in-2019-announced-at-recexpo-baku

·         http://portonovi.com/marina

 

KARADAĞ MANZARALARI 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sizde Görüşlerinizi Bildirin

Yorumlar

Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı !