Tekinizm´de Evren´in Tünelleri 21.2.2019 7299 Kez Okundu

Tekinizm´de Evren´in Tünelleri
Harun Kitapçı
Harun Kitapçı

 

 

 

Evrende en, boy, yükseklik dışında bir de “Tünel” boyutu vardır. Mekanın dördüncü boyutu bütün paralel uzayları dikine olarak kesen TÜNEL sürecidir, evrenin de saklı üçüncü düzlemidir. Bizim evrenimizi yukarı katmanlara taşıyan bir özel yoldur ve tünelin bitiminde çıktığımız katmanda zaman çalışmadığı için “algı” alamayız. Burası “imkansız” ve “mekansız” bölgedir”. Evrende ne kadar nesne varsa hepsinin de “Özel Tüneli” vardır. Sanki Levhi Mahfuz’daki Allah’dan her öz’e tünel uzanmaktadır. Tünel kozmik bir olaydır ve evrensel bir yasadır. Tüneller tek boyutlarda kurulmuşlardır. Ancak bedenden (maddeden) soyutlanarak içeri girilir. Evren TÜNELLER dokusuyla örülmüştür. İşte Mir’aç böyle bir yoldur ve diğer tünellerden hiyerarşik olarak üstündür en üstünüdür en görkemlisidir. Cennet’ten ilk çift böyle bir tünelle dünya’ya bırakılmış, Hz. İdris bu tünelle Cennet mekanına alınmış. İblis buradan Cennet’e haznedar olarak alınıp, aynı yoldan kovulmuştur. Resulullah bu yoldan Mir’aç denen en yüce yükseliş şerefine erişmiştir. Kiramen Katibin isimli sağ ve sol omuzumuzda bulunan melekler de hesap defterimizi bu tunnel vasıtasıyla tutmaktadır.

 

 

Evrende mutlak soğuk denen “En büyük soğuk derece” gibi bir de en büyük “Sıcak” yani mutlak sıcak olmalıydı. Bunlardan birini İslam verileri “Zemheri” diye vermişti ve mümkün olan en soğuk derecedir. Diğeri ise -273.16oC. Buna kısaca “Sıfır Kelvin derece” diyoruz. Bunu belirleyebiliyoruz fakat mutlak sıcağın belli bir derecesi yoktur.

 

En sıcak “Cehennem” ile ölçülebilirdi ki, böyle mutlak bir sıcak derecenin ne anlama geleceğini Tekinizm’de buldum.

 

Bu en sıcak derece ise, bizim en soğuk derecemizin altında kalmalıydı: örneğin -1 Kelvin ya da -274o C… Evrende bu derece termodinamik üçüncü yasasına göre elde edilemez.)

 

Nasıl ki en uzak ile en yakın evren noktaları bir karadelik ile bir adımda, sıfır saniyede birleşebiliyorsa ve nasıl ki en küçük evren ile en büyük evren aralığı aynı yerde birleşebiliyorsa, şimdi En Sıcak ile En Soğuğun Aynı Yerde Birleştiğinin ispatını yapmıştım!...

 

Bulduğum sonuca inanamadım ve kuşkulandım. Neyseki Tekinizm’in prensipleri yol gösterdi :

 

Cehennemin en üst tabakası en az azap verecek ortamdı. Burada azap “Zemheri Soğuğu” biçimindeydi Bu tabaka, son mü’’min de azap sonrası burayı terkedince söndürülecekti. Üst tabakanın azabı “Şiddetli bir soğuk biçimindeydi. En alt tabaka ise tam tersine “Aşağıların en aşağısının de en aşağısı” olan mutlak sıcak dereceydi.

 

 

Kaynaklar:

(1) Arz’dan Arş’a Sonsuzluk Kulesi Cilt 2-Prof.Dr.Hans von Äiberg-Kitsan Komm.Şti-1987

(2) Oberste Wirtschaftswissenschaften Tekinizm (Supreme Economics Tekinizm) von Tekin Gültekin-Cinius Yayınları 2016

 

 

 

 

Sizde Görüşlerinizi Bildirin

Yorumlar

Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı !